LaktoPlus

Výživový doplnok

Zlepšuje trávenie laktózy u osôb s laktózovou intoleranciou
vďaka obsahu enzýmu laktáza 18.000 FCC LU

LaktoPlus

Prečo laktóza môže škodiť?

Ľudia trpiaci laktózovou intoleranciou majú po konzumácii mliečnych výrobkov problémy so zažívaním, čo často negatívne ovplyvňuje kvalitu života. Prejavuje sa celý rad príznakov, medzi ktoré patrí hnačka, kŕče v oblasti brucha alebo nadúvanie. Ľudia trpiaci laktózovou intoleranciou majú zníženú funkciu laktázy, enzýmu potrebného na rozloženie laktózy. Laktóza je mliečny cukor, ktorý sa nachádza v mliečnych produktoch. Jedná sa o disacharid, čo znamená, že sa skladá z dvoch molekúl cukru. Z glukózy a z galaktózy. Enzým laktáza tento disacharid štiepi späť na ľahko stráviteľnú glukózu a galaktózu, ktoré sa následne môžu vstrebať zažívacím traktom do krvi. Ak je enzým laktáza neaktívny, mliečny cukor so zažívacím traktom nevstrebáva do krvi, ale pokračuje ním ďalej do nasledujúcich oddielov, kde pôsobí spomínané zažívacie ťažkosti. Intolerancia laktózy je teda neschopnosť vstrebávať laktózu, čiže mliečny cukor. Je spôsobená nižšou aktivitou enzýmu laktázy, ktorá tento mliečny cukor rozkladá.

Intolerancia laktózy je veľmi rozšírenou potravinovou intoleranciou. Intolerancia laktózy patrí medzi poruchy zažívania spôsobené poruchou vstrebávania laktózy. Celosvetovo postihuje až 75% celkovej populácie.

Kúpiť

Na čo slúži prípravok LaktoPlus:

Výživový doplnok LaktoPlus s obsahom enzýmu laktáza, zlepšuje trávenie laktózy u ľudí, ktorý majú s jej trávením ťažkosti. Pre všetkých ľudí, ktorí majú príznaky laktózovej intolerancie, najmä pre dospelých, u ktorých sa znižuje obsah enzýmu laktáza.

Vyskúšajte LaktoPlus, ktorý:

  • je najsilnejším na trhu (vďaka obsahu 18.000 FCC laktázových jednotiek)
  • dokáže pomocou 1 kapsule rozštiepiť obsah laktózy odpovedajúci až ½ litra mlieka
  • je obohatený o unikátne črevné baktérie, ktoré podporujú naše trávenie

Charakteristika produktov

Unikátne zloženie prípravku LaktoPlus je špeciálne vyvinuté pre osoby s intoleranciou na potraviny obsahujúci laktózu. Disacharid laktóza sa nachádza predovšetkým v mlieku a mliečnych výrobkoch. U osôb s nedostatkom enzýmu laktázy dochádza k horšej stráviteľnosti mliečnych výrobkov. LaktoPlus, vďaka obsahu enzýmu laktáza, zlepšuje trávenie laktózy u ľudí, ktorý majú s jej trávením ťažkosti. LaktoPlus je navyše obohatený aj o unikátne črevné baktérie bacillus subtillis, ktoré sú potrebné pre naše zdravé črevá.

Prípravok LaktoPlus obsahuje najvyšší obsah laktázy v 1 kapsuli. Jedna kapsula LaktoPlus 18.000 FCC dokáže štiepiť až 30 g laktózy, čo odpovedá zhruba ½ l mlieka. Vďaka LaktoPlusu si môžete pokojne vychutnať mliečny kokteil, zmrzlinu či obľúbené capuccino!

Zloženie: enzým laktáza, bacillus subtillis (nato), HPMC SR kapsule s oneskoreným uvoľňovaním

Kontraindikácie: Liek nie je určený deťom do 3 rokov. Nie je známa žiadna kontraindikácia. V prípadoch ochorenie čriev či pankreasu je nutné konzultovať s lekárom.

Dávkovanie: 1 kapsula pred jedlom obsahujúcim laktózu (mliečne produkty), 1 kapsula LaktoPlus dokáže štiepiť cca. 30 g laktózy, čo odpovedá zhruba ½ l mlieka.