LepokFit

Výživový doplnok

Pri intolerancii na lepok – zlepšuje trávenie lepku

Lepekfit

Prečo lepok môže škodiť?

Lepok je zložený z komplexných peptidov, z ktorých niektoré sú toxické pre tých, ktorí trpia citlivosťou súvisiaci s lepkom. Symptómy vznikajú kvôli deficiencii enzýmu, ktorý vo väčšine ľudí pracuje na rozkladanie glutenových peptidov na neškodné a ľahšie stráviteľné menšie fragmenty. Prírodné enzýmy uľahčujú cielené a vysoko účinné rozloženie glutenových peptidov. Toto pôsobenie je podložené aj množstvom vedeckých štúdiách práve s týmito enzýmami.

Obrovskú skupinu tvoria ľudia s rôznou úrovňou intolerancie na lepok. Do tejto skupiny patria alergické prejavy či tzv. neceliakální gluténová senzitivita (NCGS). U týchto intolerancií môžu mať okrem lepku svoj vplyv aj ďalšie nestrávené vlákniny z obilnín.

Odhaduje sa, že niektorý druh intolerancie na glutén má približne 15% ľudí, čo z pohľadu SR predstavuje až 0,8 mil. obyvateľov.

Kúpiť

Na čo slúži prípravok LepokFit:

Doplnok stravy LepokFit pomáha pri trávení lepku. Je určený všetkým, ktorí chcú predchádzať príznakom požití lepku a môžu patriť do skupiny s intoleranciou lepku.

Zmiernenie problémov spojených s intoleranciou na lepok:

  • Tráviace problémy, nadúvanie a plynatosť
  • Chronická únava – problémy s absorpciou živín v črevách
  • Migréna – môže sa prejaviť aj niekoľko hodín po konzumácii pečiva
  • Možné závraty – lepok nepríjemne ovplyvňuje mozoček, ktorý má vplyv na koordináciu pohybov a rovnováhu
  • Opuch kĺbov – lepok môže spôsobiť zápaly kĺbov
  • Ekzém, žihľavka – červené škvrny z dôvodov precitlivenej pokožky môžu byť alergickou reakciou na lepok
  • Svrbenie v ústach a krku

Charakteristika produktov

Prípravok LepokFit je vyvinutý priamo pre osoby s intoleranciou na lepok. Obsahuje enzýmy, ktoré štiepia lepok na oligopeptidy a aminokyseliny, čo umožňuje jeho lepšiu stráviteľnosť.

Pri podaní bezprostredne pred jedlom prechádzajú tablety LepokFit skrz žalúdok do tenkého čreva. Tento proces je umožnený hladkým enterosolventným poťahom, ktorý dáva tabletám LepokFit schopnosť odolať žalúdočnej kyseline. Akonáhle sa v tenkom čreve rozpadá enterosolventný poťah, enzýmy sa uvoľní a vystaví sa molekulám lepku, ktoré sa urýchlene začnú rozkladať na menšie ľahšie stráviteľné gluténové peptidy.

Zameraním na toxické fragmenty vlákniny pomáha LepokFit predchádzať nepríjemným príznakom, ktoré vyplývajú z intolerancie na lepok. V spojení s bezlepkovou diétou (obmedzenie príjmu väčšieho množstva lepku) rozkladá peptidy predtým, než môžu spôsobiť poškodenie v tenkom čreve alebo vyvolať imunitnú reakciu.

LepokFit:

  • Pomáha tráveniu a cielenému rozkladu lepku v tenkom čreve.
  • Zabraňuje bežným, napriek tomu nepríjemným príznakom po nechcenom požití lepku.
  • Slúži ako užitočný doplnok k bezlepkovej diéte.

LepokFit je vhodný pre osoby trpiace intoleranciou na lepok, ale aj pre ľudí, ktorí chcú schudnúť, žiť zdravšie alebo dosahovať lepšie výsledky v športových aktivitách. Dobrým príkladom takéhoto športovca je napr. Novak Djokovič, ktorý vyzdvihuje účinky bezlepkovej diéty pre získanie viac energie a udržanie si ideálnej váhy.

Zloženie: Aktívne enzýmy – Carica papaya extrakt, papaín, rutín

Dávkovanie:

V balení nájdete 30 tabliet. Bezprostredne pred jedlom obsahujúce lepok užite 1 tabletu, najlepšie úplne nalačno. Tablety LepokFit sú opatrené špeciálnym hladkým enterosolventným poťahom, ktorý umožňuje priechod kyslým prostredím žalúdka a zaisťuje rozpad tablety až v mieste potreby, teda v tenkom čreve.

Kontraindikácie:

Prípravok nie je určený deťom do 3 rokov. Enzýmy majú fibrinolytický účinok (proti zrážaniu krvi), preto odporúčame konzultáciu s lekárom u ľudí, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi (Warfarin). Naopak prípravok neobsahuje žiadne živočíšne zdroje účinných ani pomocných látok a je tak vhodný pre vegetariánov i vegánov. Prípravok môžu užívať aj tehotné a dojčiace ženy, vždy však radšej po konzultácii s lekárom.